Helaas begon het nieuwe jaar met zeer verdrietig nieuws. Kort na middernacht stond onze dierbare Vondelkerk in brand. Het vuur begon in de toren, die brandend in het middenschip stortte, waarna de brandweer urenlang heeft gestreden om de brand te bedwingen.
Het verlies van deze prachtige kerk raakt diep. Dat merken we aan de vele reacties die loskomen. Juist die enorme betrokkenheid geeft ons kracht en vastberadenheid. Samen zetten we alles op alles om dit bijzondere monument te herstellen, zodat ze opnieuw een vertrouwde, inspirerende plek voor ontmoeting, cultuur en activiteiten voor velen kan worden.
Onze Vriendenvereniging heeft de crowdfundactie, waar de buurt al mee begonnen was, opgepakt en er zijn al heel veel mooie donaties gedaan om de Vondelkerk in oude luister te herstellen. U leest de motivaties hieronder
Draagt u ook uw steentje bij?
Drie goede redenen om te doneren:
1 Omdat het gebouw vol dierbare herinneringen zit
Voor velen is dit rijksmonument een vertrouwd baken in de stad: je fietst erlangs, wandelt voorbij en kijkt even op de klok. Maar het is ook een plek van persoonlijke herinneringen: diploma-uitreikingen, concerten, huwelijken , en voor sommigen zelfs doopvieringen.
2 Omdat het een meesterwerk van Pierre Cuypers is
De beroemde architect, ook bekend van het Rijksmuseum en Amsterdam Centraal, beschouwde de Vondelkerk als zijn dierbaarste ontwerp. Hij ontwierp ook de omliggende huizen. Samen vormen zij een uniek ensemble. Cuypers woonde er en bezocht ‘zijn’ kerk. Dat erfgoed verdient het om weer in volle glorie te worden hersteld.
3 Omdat de gemeenschap haar al 3x eerder heeft gered
Al tijdens de bouw in 1872 waren een loterij en donaties, onder andere van de koningin, nodig om de kerk af te bouwen. De 2e keer werd de kerk na een brand in 1904 weer door donaties opgebouwd. Jaren later, toen sloop dreigde, kwamen betrokken Amsterdammers opnieuw in actie. Zij kochten het monument, richtten een stichting op en redden de kerk.
Die betrokkenheid zetten wij nu graag samen met u voort. Help mee om de kerk in oude luister te herstellen, zodat we er allemaal weer van kunnen genieten.


