Tussen Kunst en Kerst
Van vintage tot wijn en van kunst tot kerst, onze monumenten bieden het perfecte decor. In de laatste maanden van 2026 vullen onze monumenten zich met ambachtelijke markten, beurzen en proeverijen. Wie neem jij mee?
Vintage | Brocante | Antiek | Kunst | Design

vrijdag 20 t/m zondag 22 november | 11:00-18:00 uur (vrijdag & zaterdag), 11:00-17:00 uur (zondag) | Posthoornkerk
Vintage treasures, bijzondere vondsten & tijdloos design! Laat je verrassen door een wereld vol vintage, design en bijzondere curiosa! In de sfeervolle ambiance van een prachtig gerestaureerde kerk aan de Haarlemmerstraat presenteren zo’n 35 enthousiaste deelnemers hun mooiste vondsten en unieke items. En het leuke? Veel bijzondere vondsten zijn ook nog eens vriendelijk geprijsd!
Van vintage design, retro speelgoed en spannende Art Deco tot antiek glas, porselein, zilver en bijzondere sieraden. Je ontdekt er kleine meubels, kunst, grafiek, tekeningen, schilderijen, unieke brocante en verrassende curiosa uit alle windstreken en tijdperken. Of je nu op zoek bent naar dat ene bijzondere object, je interieur een originele twist wilt geven of gewoon lekker wilt struinen tussen al het moois: er is voor iedereen iets te ontdekken. Ook stylisten, verzamelaars en interieurliefhebbers kunnen hun hart ophalen.
Pssst… de warme dranken en het heerlijke gebak warmt je op tijdens het struinen.
Druif.nl | Kerstproeverij 2026

zaterdag 28 november | 13:00 – 19:00 uur | Posthoornkerk
Geniet van een hele leuke middag vol gezelligheid, live muziek, lekker eten en natuurlijk heerlijke wijn. Na een enorm geslaagde eerste editie keert de wijnwebshop Druif.nl terug naar de Posthoornkerk met een nieuwe kerstproeverij.
Haal je proefglas op bij de ingang en ontdek meer dan 50 fantastische wijnen, van frisse bubbels tot diep rood, speciaal geselecteerd voor de feestdagen. Laat je overtuigen en geniet vooral van een hele leuke middag vol gezelligheid, live muziek, lekker eten en natuurlijk heerlijke wijn. Druif.nl is vorig jaar opgericht door vinoloog en wijninfluencer Sjoerd Kist, die samen met zijn team op een missie is om de beste wijnen te vinden en toegankelijk te maken voor iedereen die een lekker glas kan waarderen.
Doing Goods Xmas Market

vrijdag 11 december | 15:00-21:00 uur | De Duif
zaterdag 12 december | 10:00-18:00 | De Duif
Kerstmarkt vol ambachtelijke accessoires, vanuit Amsterdam ontworpen en met de hand gemaakt in India. Perfect voor de feestdagen! Doing Goods is een woonaccessoiremerk dat is ontstaan vanuit een liefde voor vakmanschap en avontuur.
Vanuit Amsterdam ontworpen en met de hand gemaakt in India: gecreëerde woonaccessoires en cadeaus die warmte en vrolijkheid brengen in het dagelijks leven. Elk item wordt met zorg met de hand vervaardigd, waardoor ieder stuk uniek is. Het avontuur van Doing Goods begon tijdens een reis door India, waar de founders hun hart verloren aan traditioneel vakmanschap. Wat begon met het verzamelen van bijzondere vintage vondsten, groeide uit tot het ontwerpen van onze eigen collecties. Hun inspiratie vinden ze in de natuur, unieke vintage schatten en de getalenteerde ambachtslieden die ze onderweg hebben leren kennen. Passie en vakmanschap vormen nog altijd het hart van alles dat ze maken.
Antiek, curiosa, vintagemarkt OOSTERKERK

zaterdag 19 december| 09:00 – 17:00 uur | Oosterkerk
Na een succesvolle najaarseditie keert de Antiekmarkt terug naar de prachtige Oosterkerk! Een sfeervolle plek om op ontdekkingstocht te gaan langs bijzondere objecten, antiek, vintage en unieke curiosa.
Op deze overdekte markt vind je uitsluitend items met karakter en een verhaal: antiek, curiosa en vintage van minimaal 30 jaar oud. Geen doorsnee tweedehands spullen, maar bijzondere vondsten, tijdloze klassiekers en objecten die je niet overal tegenkomt.
Voor liefhebbers, verzamelaars en iedereen met oog voor bijzonder en authentiek. Kom struinen, ontdek verborgen parels en laat je verrassen! Deelnemen? Volg deze link voor meer informatie!