Open Monumentendagen 2015

Logo OMD met rabo_2013 Open Monumentendagen 2015

In maar liefst zeven gemeenten worden de deuren van veertien Stadsherstel-monumenten geopend mede dankzij onze vrijwilligers en huurders. Er wordt een gratis gevarieerd programma aangeboden met rondleidingen, muziek, theater, een wandeling en nog veel meer met het thema Kunst & Ambacht. Kom genieten op zaterdag 12 en zondag 13 september.

Wandeling door hartje Amsterdam met bezichtiging ongerestaureerde en gerestaureerde panden
zo 13 sept 10-17u
De start van de wandeling is in de vervallen Foeliepanden. De panden zouden eigenlijk gesloopt worden maar zijn door Stadsherstel gered. Onze projectleiders vertellen u graag meer over de historie en de herbestemming van de Foeliepanden. Ook is er die dag een leermeester met zijn leerling aan het werk in het pand. Het project is namelijk een leerlingbouwplaats zoals elk restauratieproject van Stadsherstel. Een wandelboekje is verkrijgbaar in het pand. U kunt individueel een wandeling maken langs diverse Stadsherstel-panden. De wandeling gaat langs de Keizersgracht 695 (met plafondoek en schilderijen van de Joodse schilder Martin Monnickendam), Reguliersgracht 63 (19e-eeuws pand met authentieke binnenafwerking). Het einde van de wandeling is in kerkgebouw De Duif waar om 16.00 uur een orgelconcert plaats vindt.
Foeliedwarsstraat 42- 52 in Amsterdam

Openstelling en orgelconcert – De Duif (Amsterdam)
zo 13 sept 10-17u
Te midden van de statige woningen is kerk De Duif, waar Jos Brink ooit preekte, een verborgen parel aan de Prinsengracht. Wie goed kijkt ontdekt een bijzonder geslaagd neoclassicistisch bouwwerk. Het bescheiden uiterlijk verbergt een verrassend groots interieur. Vrijwilligers vertellen u over de historie en om 16 uur is er een concert op het Smits-orgel met Stephan van de Wijgert, organist van De Duif.
De Duif, Prinsengracht 756 in Amsterdam

Openstelling en rondleiding- Voormalige pastorie (Beverwijk)
za 12 sept 10-17u
Stadsherstel heeft dit monumentale pand, inclusief de zeer bijzondere stijlkamer met haar authentieke wandschilderingen gerestaureerd. U kunt dit pand in volle glorie bewonderen en er staan gidsen van het Historisch Genootschap Midden Kennemerland klaar om u rond te leiden.
Wilt u werken in de voormalige pastorie? Dat kan! Dit prachtige monumentale pand met unieke stijlkamer is per kamer of in zijn geheel te huur. Benieuwd? Klik hier
De voormalige pastorie, Breestraat 101 in Beverwijk

Openstelling – Fort Sint Aagtendijk (Beverwijk)
zo 13 sept. 11-17u
Van dit fort is de restauratie net gestart mede dankzij de Provincie Noord-Holland. De stichting Popfort die voor een deel het fort al in gebruik had zal na restauratie het gehele betonnen fort in gebruik nemen en omdopen tot muziekfort. 
Fort Sint Aagtendijk, Vuurlinie 1 in Beverwijk

Openstelling en rondleiding – Fort aan den Ham (Uitgeest)
zo 13 sep 11-16u
Ook bij dit fort is de restauratie van de houten genieloods net begonnen. Lees hier het artikel over de start van de restauratie met informatie over genieloodsen. Stadsherstel is op zoek naar een mooie herbestemming van deze locatie. Interesse? Lees snel verder.  
In het betonnen fort runt de Stichting Fort aan den Ham een museum met vrijwilligers. Zij restaureren het fort zelf en proberen het zoveel mogelijk terug te brengen rond het jaar 1900. De locatie is zeker een bezoekje waard. Ook is Fort aan den Ham samen met het Fort Sint Aagtendijk door middel van een fietsroute, die start en eindigt bij het station, goed te bezoeken. Zie de fietsroute. 
Op zondag 27 september vindt er om 14.00 uur een lezing plaats over de slag bij Waterloo.
Fort aan den Ham, Busch en Dam 13 in Uitgeest

Openstelling – De Zaandijkerkerk (Zaandijk)
za 12 sept 10-17u
Met je neus op de Hammerbeam spanten? Dat kan op zaterdag 12 september bij de Zaandijkerkerk! Met een groep van steeds 15 personen klimt projectleider Willem van Iterson de steigers op tot bovenin de kerk. Wees er op tijd bij want wat je daar ziet is uniek! 
De kerk staat er al jaren verwaarloosd bij en er waren er zelfs plannen om de kerk te slopen. Dankzij de inzet van Stadsherstel kon de sloop worden voorkomen. De kerk staat in de steigers want de restauratie is net begonnen. Stadsherstel is dringend op zoek naar financiële middelen om de toren van de kerk te restaureren. Help mee om de toren van deze parel te redden…
Zaandijkerkerk, Kerkstraat 9-10 in Zaandijk

Openstelling en Korenlint– Bakenesserkerk (Haarlem)
za 12 sept 10-17u & zo 13 sept 10-17u; openstelling
za 12 sept 13.20-15.40u & zo 13 sept 13.40-16.00u; Korenlint
Verschillende koren laten in optredens van 20 minuten horen wat ze in hun mars hebben.
De Bakenesserkerk in het centrum van Haarlem, vormt samen met de Sint Bavo het markante silhouet, waardoor men Haarlem van veraf herkent. Bewonder de zes bijzondere glas-in-loodramen ontworpen door striptekenaars uit Haarlem en omstreken. Onze vrijwilligers vertellen u graag meer over de historie en de architectuur.
Bakenesserkerk, Vrouwestraat 12 in Haarlem

Openstelling – Van Houtenkerk (Weesp)
za 12 sept 10-17u
De Van Houtenkerk in Weesp heeft een prachtig authentiek interieur in de stijl van Berlages Nieuwe Kunst met Jugendstilkenmerken. De kerk wordt in de volksmond ook wel ‘het Chocoladekerkje’ genoemd.
Van Houtenkerk, Oudegracht 69 in Weesp

Expositie – Schuilkerk de Hoop (Diemen)
za 12 sept en zo 13 sept 12.00-17.00u
Tentoonstelling van beelden, schilderijen en foto's van leden van de kunstenaarsvereniging Kunstzin Diemen.
Schuilkerk De Hoop, Hartveldseweg 23 in Diemen

Familievoorstelling in de openlucht en rondleiding –Fort Diemerdam (Diemen)
za 12 sept & zo 13 sept 12-18u
Met op zaterdag om 14.00 uur en zondag om 15.00 uur een historische rondleiding met gids John Cuijpers van de Historische Kring Diemen. De wandeling gaat over het fort Diemerdam naar de kringenwetboerderij Zeehoeve toe.

Zondag om 13.00 uur is er een familievoorstelling en om 15.00 uur is er een historische rondleiding.
Voor de hele familie is er de voorstelling Maanzucht (6+). Theatergroep Wie Walvis maakt humoristisch theater vol muziek voor kinderen die zich groot voelen en volwassenen die weer even klein willen zijn. Lees hier meer over de voorstelling.  

Ook is het fort en de naastgelegen Kringenwetboerderij Zeehoeve 20 september open vanwege het 10-jarig jubileum van het diagnosecentrum van de Stichting Herstelling. Klik hier voor meer informatie.
Fort Diemerdam, Overdiemerweg 37 in Diemerdam

Openstelling Schellingwouderkerk (Schellingwoude) en Kerk van Ransdorp
zo 13 sept 10-17u
Op zondag zijn de twee pittoreske kerken van Stadsherstel in Landelijk Noord open ter bezichtiging. Het intieme witte kerkje aan de voet van de dijk in Schellingwoude en de kerk in Ransdorp met zijn opvallende platte toren en rijke geschiedenis.
Schellingwouderkerk, Wijkergouw 6 in Amsterdam
Kerk van Ransdorp, Dorpsweg 55 in Ransdorp

Cookie toestemming
Wij gebruiken cookies om uw gebruikerservaring te optimaliseren en het webverkeer te analyseren. De analytische cookies zijn volledig geanonimiseerd en worden niet gedeeld. Lees meer over hoe wij cookies gebruiken. Als u akkoord gaat met ons gebruik van cookies, klikt u op "Ok, ik wil verder".
instellingen
Functionele cookies: deze cookies zijn nodig voor een goed werkende website
Analytische cookies: deze cookies worden gebruikt om statistieken van de website bij te houden. De analytische cookies zijn volledig geanonimiseerd en worden niet gedeeld. Tevens wordt het laatste octet van het IP-adres automatisch gemaskeerd.