Maandelijks presenteren we concerten op het Smits-orgel in De Duif. Programmeur is de vaste organist van De Duif, Stephan van de Wijgert. Deze keer starten we in de Amstelkerk voor een concert op het Bätz-orgel en verplaatsen ons halverwege naar De Duif om een concert op het Smits-orgel.
Op zondag 20 juli 2025 vindt binnen de zomerserie Bach in De Duif een bijzonder dubbelconcert plaats onder de titel: “Bach in beweging”. Het concert begint in de sfeervolle Amstelkerk aan het Amstelveld en vervolgt – na een korte wandeling – in de vertrouwde akoestiek van De Duif. Een unieke gelegenheid om twee karakteristieke orgels én een toporganist in één middag te beleven.
Tijdschema
🕓 16.00 uur – Deel 1: Amstelkerk (Amstelveld 10)
🕟 ±16.30 uur – Deel 2: De Duif (Prinsengracht 756, op enkele minuten loopafstand tegenover de Amstelkerk)
Programma
Deel 1: Amstelkerk – Bätz-orgel
Johann Sebastian Bach – Twee preludes & fuga’s BWV 556 en 558
Georg Friedrich Händel – Sonate in F
Anoniem (Amsterdams handschrift) – Allemanda & Courante in d
Christian Friedrich Ruppe – Fuga in D
Deel 2: De Duif – Smits-orgel
W.A. Mozart – ‘Sonata per l’organo’
Justin Heinrich Knecht – Thema met vier variaties
Felix Mendelssohn – “Sei stille dem Herrn” (bewerking Jan Brandts-Buys)
Alexandre Guilmant – Variaties over “Entends ma voix fidèle”
Théodore Dubois – Marcietta (scherzo)
Édouard-Ignace Andlauer – Grande fantaisie sur un cantique à Nôtre-Dame de Marienthal
Over de organist
Peter van Dijk (1952) is een toonaangevend Nederlands organist, docent en orgeladviseur. Hij studeerde in orgel, clavecimbel en muziekwetenschappen in Utrecht en Amsterdam en geniet internationale bekendheid als concertgever, schrijver en radiomaker. Hij was betrokken bij talloze restauratieprojecten in binnen- en buitenland en produceerde de Edison-winnende Sweelinck-CD-box. Zijn spel, kennis en muzikale visie maken hem tot een autoriteit op orgelgebied.
Zomerserie ‘Bach in De Duif’
Elke zondagmiddag in juli en augustus klinkt in De Duif muziek van of rond Johann Sebastian Bach. Deze zomerreeks, met steeds wisselende gasten, belicht de rijkdom en invloed van Bachs muziek in vele vormen.
Toegang: gratis, met vrijwillige bijdrage na afloop
Meer info: http://www.orgelconcertendeduif.nl/