Het kersverse, pas afgestudeerde en toch al veel gelauwerde familieduo van broer en zus treedt voor het eerst op in Schuilkerk De Hoop.
Dit concert is onderdeel van ‘Kamermuziek in De Hoop’, een reeks concerten met de prachtige akoestiek in intieme setting van Schuilkerk De Hoop georganiseerd de Stichting Vrienden van De Hoop.
De naam Fatalis, de letterlijke vertaling van ‘lotman’, is afkomstig van de grootvader van de musici, die in zijn middelbare schooltijd door zijn docent Klassieke Talen op het gymnasium steevast met ‘Fatalis’ werd aangesproken. In dit programma laten ze een passacaglia van Händel horen, maar ook de sonatine voor viool en cello van Honegger en werken van Vasks en Ravel. Naast de sonates voor viool en cello spelen ze ook nog elk een solostuk van Bach.
Yente studeerde in Amsterdam bij Sarah Kapustin en daarna in Engeland aan de Guildhall School of Music & Drama bij David Takeno. Ze speelde ook al als soliste met het Residentieorkest. In 2018 won ze de ‘Britten violin competition’ en een jaar daarna het Prinses Christina concours. Bij de afgelopen editie van het Oscar Back concours won Yente de tweede prijs.
Isaac volgde zijn opleiding bij Monique Heidema, Pieter Wispelwey en Maarten Mostert en won in 2022 de tweede prijs van het concours van de Cello Biënnale. Hij voerde verschillende soloconcerten uit met jeugd- en studentenorkesten in en buiten Nederland en daarnaast is hij de cellist van het Fontana Kwartet.
Programma:
Johann Sebastian Bach – Suite no. 2, voor solo cello
Johann Sebastian Bach – Sonate nr. 2, voor solo viool in a klein (BWV 1003)
Pēteris Vasks – Castillio Interior
Maurice Ravel – Sonate, voor viool en cello
Arthur Honegger – Sonatine, voor viool en cello
Georg Friedrich Händel / J. Halvorssen – Passacaglia