Concert van het Lelikoor in de Van Houtenkerk.
Het Lelikoor zal in het programma “Requiem Aeternam” koormuziek van vier componisten vertolken die hun eigen invulling gaven aan de Dodenmis-tekst.
Peter Cornelius componeerde zijn Requiem (1863) op een tekst van Friedrich Hebbel, die ons vertelt dat de ziel de doden niet moet vergeten omdat ze nog altijd om ons heen zweven. Ditzelfde beeld wordt in het Requiem (1922/23) van de Italiaanse componist Ildebrando Pizzetti prachtig weergegeven door de vluchtige klanklijnen die de oorspronkelijke Dies irae-tekst omlijsten.
Herbert Howells kiest eigen Engelse teksten voor zijn Requiem (1935) en in de transparante wonderlijke harmonieën en subtiele lijnen zien we als het ware het zonlicht door een glas-in-lood raam verglijden over de witgekalte muur van de kerk. De jonge Engelse componiste Kerensa Briggs haalde haar inspiratie voor Media vita (2015) uit de vroeg 16e-eeuwse muziek van John Sheppard, en de tekst van de Anitifona de Morte waarin de mens bewust wordt gemaakt dat de dood alom aanwezig is, en wij onze levenswandel daarop moeten afstemmen. “Requiem Aeterna” is een prachtig programma met stemmige en troostrijke muziek.